AKTUALITY

BROUKOVIŠTĚ
V sobotu 28.4. 2012 jsme v areálu záchranné stanice vytvořili podle některých přátel ,,umělecké dílo“. Tímto dílem je vytvoření příkladného příbytku pro xylofágní (čili dřevem se živící) hmyz tzv. broukoviště (logger).
Datum vydání: 09.05.2012

ZAJÍC VE SVÉ JAMCE
S nástupem jara se rodí mláďata většiny zvířat naší přírody. Mezi typické jarní přírůstky můžeme považovat i mláďata zajíců polních. První malí zajíčci se objevují už velmi časně z jara, např. už koncem února. Můžeme je tak nalézt často na sněhu za poměrně třeskutých mrazů.
Datum vydání: 23.04.2012

NETOPÝŘI Z POKÁCENÉ ALEJE
V sobotu 10.3.2012 jsme byli obyvatelkou Uherského Hradiště přivoláni k situaci, která se v současné době děje při řece Moravě. Po obou březích řeky Moravy z Jarošova do Uherského Hradiště roste, dnes by se dalo říci rostla, alej nesoucí označení 2. nejkrásnější alej České republiky, které získala v anketě Alej roku 2011.
Datum vydání: 14.03.2012

BIOLOGICKÁ OCHRANA LETIŠTĚ KUNOVICE
Během uplynulého roku jsme společně se sokolnickým střediskem Uherské Hradiště zahájili spolupráci se společností Aircraft Industries, a.s. v problematice biologické ochrany letiště v Kunovicích.
Datum vydání: 01.02.2012

ODCHYT MĚSTSKÝCH HOLUBŮ
V roce 2011 jsme navázali spolupráci s Městem Veselí nad Moravou v problematice odchytu městských holubů. Holubi působí ve městě značné škody, kdy svým trusem zněčišťují střechy a omítky budov, chodníky a také šaty obyvatel města. Vzhledem k tomu že v budovách, na kterých holubi tráví nejvíce času, jsou umístěny obchody s potravinami, je likvidace holubů záležitost i hygienická. Nehledě na to, že holubi jsou často přenašeči výrazných alergenů, chorob a parazitů.
Datum vydání: 20.01.2012

OTRAVA ORLA MOŘSKÉHO
První aktualita letošního roku není nijak veselá, právě naopak je přímo tragická. Krátce před koncem loňského roku byl do stanice přivezen mladý samec orla mořského. Vyjímečný případ kriticky ohroženého jedince naší fauny. Orla na stanici přivezl dne 11.12.2011 odpoledne pan starosta z Traplic.
Datum vydání: 09.01.2012

KRAHUJCI Z POPELNICE
Dne 16.6.2011 se nám ozvali kolegové ze ZOO Hodonín, že mají pro nás poněkud kuriózní, ačkoliv otřesný případ lidské bezohlednosti. Obrátili se na ně popeláři z Hodonína, že našli v kontejneru z odpadky hnízdo, a že v tom hnízdě jsou ještě živá bílá ptáčata.
Datum vydání: 22.06.2011

EKO JARMARK Veselí nad Moravou
U příležitosti Dne Země se ve Veselí nad Moravou dne 16.4.2011 konal EKO JARMARK. Pořadatelem akce bylo VIS Bílé Karpaty spolu s Městem Veselí nad Moravou za podpory Jihomoravského kraje. Přízváno bylo mnoho lidí zabívajících se výrobou ekologických produktů, ať už řemeslníků nebo ekologických zemědělců, včelařů, chovatelů a bylinkářů.
Datum vydání: 28.04.2011

Budky pro dudky
Jaro se nenávratně blíží, a to nám dávají najevo nejen kvetoucí sněženky, ale i všudypřítomně zpívající ptáci, ať už ti, kteří u nás v zimě zůstávají nebo ti, kteří se vracejí z teplých krajin. Členové organizace se rozhodli, že jednomu dnes již vzácnému stěhovavému ptáku pomohou a nabídnou mu více možností k hnízdění.
Datum vydání: 11.03.2011

Kácení ořešáku
Na sobotu 12.2.2011 byla naplánována akce kácení ořechu v arálu stanice. Jednalo se o starý strom rostoucí mezi zídkou a voliérami asi v tří metrové uličce. Tento ořech byl již několik let zcela suchý a na místě zůstával jen z důvodu oblíbeného stanoviště hrdliček zahradních. Těch v zimě sedávalo na ořechu i několik desítek najednou. Sedávaly zde, aby se mohly přiživit na snadném zdroji potravy, kterou dostávala zvířata na rybníku ve stanici.
Datum vydání: 13.02.2011


Strana : 3     Předchozí     
počítadlo.abz.cz
design by Forest-image