NÁVŠTĚVA DÁRCŮ SBÍRKY ZVÍŘE V NOUZI

V sobotu nás na stanici poctili svojí návštěvou dobrovolní dárci, kteří pravidelně přispívají do finanční sbírky Zvíře v nouzi.


Fig.1 Přivítání dárců v Záchranné stanici Buchlovice

Tato návštěva byla organizována ÚVR ČSOP. Po tradičním regionálním přivítání jsme absolvovali exkurzi po záchranné stanici, kde jsme povídali nejen o činnosti ZO ČSOP Buchlovice, ale také o jednotlivých konkrétních případech zraněných živočichů, kteří ve stanici žijí.


Fig.2 Přednáška v expoziční části stanice


Fig.3 Informace o rizicích zranění na sloupech el.vedení

Pro účastníky exkurze jsme měli připraveno i aktivní zapojení se do samotné práce záchranné stanice, a to vypouštění uzdravené poštolky obecné. Po okroužkování si jedna z účastnic mohla „na vlastní kůži” zkusit jak se takové vypouštění děje. Jistě to byl silný a příjemný zážitek.


Fig.4 Vypouštění uzdravené poštolky obecné zpět do přírody

Shodou okolností nám chvíli po vypuštění poštolky přivezla Městská policie Uherský Brod dva malé kalousy ušaté, kteří byli nalezeni na soukromé zahradě a bohužel, zřejmě i částečně zbytečně byli přineseni na oddělení městské policie, která je potom přivezla k nám. Tito kalousi budou dokrmeni a následně vypuštěni zpět do přírody, jakmile se naučí sami lovit.


Fig.5 Čerstvý příjem do stanice - mladí kalousi ušatí

Věřím, že exkurze byla pro všechny účastníky sobotní návštěvy příjemná, a že program, který jsme připravili byl přínosný a poučný, a že si všichni mohli udělat představu o tom, jak činnost takové záchranné stanice probíhá.


Datum: 20.5.2013
Text: M. Tomešek
Foto: archiv ČSOP Buchlovice


Zpět  
počítadlo.abz.cz
design by Forest-image