ODCHYT HOLUBŮ BYL ZAHÁJEN TAKÉ V KYJOVĚ

V minulých týdnech se na nás obrátili zástupci Technického-provozního úseku Kyjovské nemocnice v souvislosti s problémy s městskými holuby. Hejno holubů, které se trvale vyskytuje v centru města, zalétá do nemocničního areálu, kde svým trusem holubi znečišťují budovy, balkony a vstupy budov jednotlivých oddělení. Rizika s tím spjaté si v areálu nemocnice dokáže každý domyslet.


Fig.1 Odchytové zařízení s nasypaným krmením k nalákání městských holubů

Kyjovská nemocnice investovala mnoho finančních prostředků do instalace ochranných sítí a bodců na nejinkriminovanější budovy. Tím odstranili částečně důsledek nikoliv příčinu. Proto se obrátili na naši organizaci s požadavkem možnosti vytvoření účinného řešení. Vzhledem k charakteru budov bylo jako nejvhodnější řešení zvoleno použití odchytového zařízení, které se velmi osvědčilo při odchytu holubů ve Veselí nad Moravou.
S pomocí vysokozdvižné plošiny jsme umístili odchytové zařízení na střechu jedné z budov a pomocí krmení jako návnady a tzv. balabánů (plastových atrap) se daří holuby postupně odchytávat. Odchycení holubi jsou využiti jako potrava pro handicapované živočichy v Záchranné stanici volně žijících živočichů Buchlovice


Fig.2 Instalace odchytového zařízení pomocí plošiny na střechu chirurgického oddělení


Fig.3 Plně připravené zařízení k odchytu holubů v areálu Kyjovské nemocnice


Datum: 19.3.2014
Text: M. Tomešek
Foto: archiv ČSOP Buchlovice


Zpět  
počítadlo.abz.cz
design by Forest-image