VŠE DOBRÉ V ROCE 2014

Vážení přátelé,

Chtěli bychom Vám, příznivcům a lidem, kterým není lhostejná naše příroda a krajina poděkovat za podporu v uplynulém roce a popřát Vám hodně úspěchů a ve zdraví prožitých chvil v přírodě České republiky.


Fig.1 Alej pod Hořínkovou hájenkou, kterou ČSOP Buchlovice spravuje

Rok 2013 byl pro naši organizaci velmi pracovně náročný, počátkem roku nového můžeme snad bilancovat s myšlenkou, že byl úspěšný pro realizaci dalších, nových projektů a aktivit pro podporu nejen živočichů, kteří se dostanou do záchranné stanice, ale také pro projekty související s obnovou přirozené a tradiční krajiny.

Během podzimu byly zahájeny práce na nejdůležitější a stěžejní akci následujícího roku, kterou je realizace projektu „Dostavba Záchranné stanice Buchlovice”. Jde o projekt realizovaný z prostředků EU prostřednictvím Operačního programu životního prostředí. Celý projekt by měl být dokončen do konce roku 2014. Stanice tak dostane zcela novou tvář a živočichové získají nové prostory pro zdárnou rehabilitaci. Návštěvníci se budou moci těšit na rozšíření expozice živočichů, která bude lépe organižačně členěna.


Fig.2 Základy jednoho ze tří nově plánovaných komlexů voliér

Co se týká příjmů živočichů, tak se neodchylujeme od dlohodobého průměru. V roce 2013 bylo přijato téměř 300 živočichů a statistiky ukazují výsledky podobné těm z uplynulých let. V tomto období jsou nejčastějšími příjmy zvířata probuzená kvůli vysokým teplotám ze zimního spánků (především netopýři, ...) nebo zvířata spálená na sloupech el.vedení.


Fig.3 Netopýr pestrý probuzený ze zimního spánku


Fig.4 Samec poštolky obecné s popáleným levým křídlem

Novinkou v následujícím roce by měl být zcela nový design našich internetových stránek, kde bude možnost návštěvy originálního internetového obchodu s výrobky či zbožím souvisejícím s naší ogranizací.

Ještě jednou děkujeme za podporu v uplynulém roce a budeme za ni rádi i v roce nově přichozím.


Vše dobré přejí členové ZO ČSOP Buchlovice!

Datum: 2.1.2014
Text: M. Tomešek
Foto: archiv ČSOP Buchlovice


Zpět  
počítadlo.abz.cz
design by Forest-image