AKTUALITY

NÁVŠTĚVA DÁRCŮ SBÍRKY ZVÍŘE V NOUZI
V sobotu nás na stanici poctili svojí návštěvou dobrovolní dárci, kteří pravidelně přispívají do finanční sbírky Zvíře v nouzi.
Datum vydání: 20.05.2013

„NOVÉ“ pexeso a buttony Záchranné stanice
Koněčně se nám podařilo vydat nové pexeso pro děti i dospělé s motivy zvířat naší přírody. Autorem fotografií je náš přítel fotograf Petr Salinger z Kostelan nad Moravou. Jeho fotografie si můžete prohlédnout na webu www.petrsalinger.cz.
Datum vydání: 15.04.2013

LIŠÁK ZNAČKY „RENAULT“
Dnes nás přivolali pracovníci servisu Renault v Kunovicích ke značně kurióznímu případu. Majitelka osobního vozu včera při cestě z práce srazila cca při 100 km/h lišku. Poté co zastavila a při zběžném ohledání auta uviděla pouze mírně popraskané plasty předního nárazníku, s mrzutou náladou odjela domů v domnění, že liška se zraněná někam odplazila mimo silnici.
Datum vydání: 05.04.2013

NOVÁ VÝROČNÍ ZPRÁVA JE NA SVĚTĚ
Jak bylo avizováno v předcházejícíh aktualitách, byla vydána Zpráva o činnosti organizace za rok 2012.
Ve zprávě jsou podrobně shrnuty výsledky, kterých organizace dosáhla a činnosti, do kterých se zapojila v uplynulém roce 2012.
Zpráva o činnosti byla vydána v nákladu 1000 ks. Vlastní zprávu je možné získat při akcích, kterých se organizace účastní, popřípadě při návštěvě Záchranné stanice v Buchlovicích.
Možnost prohlédnutí zprávy v elektronické podobě je na těchto stránkách v „Hlavním menu” v záložce „Výroční zprávy” nebo přímo ZDE.
Datum vydání: 13.02.2013
Text: Martin Tomešek

ZHODNOCENÍ UPLYNULÉHO ROKU
První aktualitou letošního roku bych chtěl všem členům organizace, přátelům, spolupracovníkům, podporovatelům a příznivcům Záchranné stanice Buchlovice poděkovat za přízeň v uplynulém roce a popřát hodně zdraví, štěstí, úspěchů a pevné nervy v roce 2013.
Datum vydání: 03.01.2013

NOVÝ INFORMAČNÍ SYSTÉM
V letošním roce se nám podařilo získat finanční prostředky na realizaci a zkvalitnění některých informačních prvků v areálu záchranné stanice. Díky programu „Podpora Národní sítě stanic 2012” zaštítěného Lesy České republiky, s.p. a ÚVR ČSOP jsme mohli vybudovat informační portál ptačích budek a nové informační cedule jednotlivých druhů živočichů umístěných v expozici.
Datum vydání: 11.10.2012

VZPOMÍNKA NA NÁRODNÍ PARK HORTOBÁGYI
V rámci vzájemné spolupráce a komunikace s maďarskými kolegy se někteří členové organizace zúčastnili exkurze v národním parku Hortobágyi v Maďarsku (Nemzeti park Hortobágyi).
Datum vydání: 23.08.2012

ZÁCHRANA RORÝSE
Minulý týden se nám ozval obyvatel panelového domu v Jarošově, že se svého okna vidí na protějším domě viset nějakého ptáka podobného vlaštovce. Již z telefonátu bylo téměř jisté, že jde o zvláště chráněného rorýse obecného.
Datum vydání: 24.07.2012

MAKETY ELEKTRICKÝ SLOUPŮ
Protože popálení proudem na sloupech elektrického vedení je téměř nejčastější příčina zranění ptáků, rozhodli jsme se oslovit společnost E.ON o poskytnutí maket sloupů elektrického vedení, které bychom mohli umístit v areálu stanice a informovat tak o tom, co se pro o ochranu volně žijících živočichů v této problematice děje.
Datum vydání: 20.06.2012

PROGRAM DŘEVO 2012
V roce 2012 se ZO ČSOP Buchlovice přihlásila do programu podporovaného Lesy České republiky s názvem "Dřevo 2012", v němž uspěla, a proto mohly být realizovány nové prvky v areálu záchranné stanice sloužící především hmyzu. Veškeré dřevěné prvky a konstrukce byly zhotoveny výhradně ze dřeva pocházejícího z České republiky.
Datum vydání: 14.06.2012


Strana : 2     Předchozí      Další     
počítadlo.abz.cz
design by Forest-image